Že je nevěra něco, co je až neuvěřitelně častou součástí našich životů, si není vůbec jednoduché přiznat. Jak jinak k ní přistoupit, proč k ní vlastně tak často dochází a co se s tím dá dělat, bylo předmětem mého webináře Otevřeně o nevěře, na který jsem pozvala jednoho inspirativního muže Rudu Orsága.
I když záznam tohoto webináře najdete na mých stránkách v záložce Já v médiích, tohle téma si podle mě zaslouží extra článek.
Ačkoliv to tak na první pohled nemusí vypadat, nevěra je něco, co má také kořeny v našem dětství. Ať už jsme ti, co jsou nevěrní, nebo ti, kteří k ní přišli jako „slepý k houslím“, každý k ní přispíváme svým dílem.
V případě, že jsme těmi postiženými, kterým byl někdo nevěrný, i u nás je třeba podívat se na to, jak jsem k ní přispěli.
Pokud to o mě ještě nevíte, byla jsem kdysi tak žárlivá, že jsem svého partnera k nevěře dohnala. Na druhou stranu jsem pořád hledala vhodnějšího chlapa, který by mi lépe zaplnil ty obrovské díry z mého dětství, že jsem byla nevěrná i já.
Ani jedno ani druhé mi do života štěstí nepřineslo. Něco mě však nevěra naučila. Že když už se děje, tak je to šance se na některé věci začít dívat jinak. Je to šance vykročit jiným směrem a poléčit rány, které jsou její příčinou.
Nevěra totiž není řešením. Pojďte se sami podívat, jak se k ní dá přistoupit jinak, léčivěji. Jak ji vzít jako svoji učitelku.
A pokud se chcete do léčení její příčiny pustit hned, mrkněte sem. I když jsem už bal na obou stranách barikády, stále věřím, že vztah mezi mužem a ženou může být šancí jít do větší hloubky, vyléčit svá zranění dětství, společně růst, opravdu dospět a žít ve větší lásce, respektu a svobodě zároveň.
Přeju nám všem, ať můžeme takové vztahy tvořit a žít.
S úctou a respektem k příběhu každého z vás
Monika